dharmavedas-logo

Temel Seviye Vedik Astroloji Eğitimimiz 25 Ocak 2023 Çarşamba, ‘Vasant Panchami’  günü başlıyor! 😊

Türkiye’de Ekim 2020’den beri gerçekleştirdiğim  Vedik Astroloji eğitimlerinin 4. Temel Seviye sınıfı 25 Ocak 2023 Vasant Panchami gününde saat 21:00’de online – Zoom üzerinden başlıyor! Normalde Eylül – Ekim döneminde başlayan eğitimi, bu sefer sonbahar 2022 gökyüzü enerjilerinin olumsuzluğu nedeniyle özellikle 2023 başlangıcına aldım.  Beni şimdiye kadar takip ettiyseniz bilirsiniz, hayatımızda başlatacağımız önemli olayların – eğitimlerin verimli olması için gökyüzü desteğini arkamıza almamız gerektiğine çok inanan ve bunu gerçekten  uygulayan bir Jyotishi’yim… 25 Ocak 2023, kadim Vedik Takvimi’ne göre çok özel bir  ‘Abhuj Muhurta’, yani bereketiyle gelen ve başarı getiren bir tarih. Bilgi, kültür, zerafet, sanat ve öğrenmeyle bağlantılı Sri Saraswati’nin doğum günü. Böylesine özel bir tarihte başlayacak eğitimimiz şimdiden hepimize hayırlı olsun…  ?

25 Ocak’ta başlayacak olan Temel Seviye eğitimimiz ilk etapta haftada bir her Çarşamba akşamı, sonrasında da 17 Mayıs 2023 Pazar günü itibarıyla haftada iki ders olarak, Çarşamba akşamları 21:00, Pazar günleri de öğlen 12:00 şeklinde  gerçekleştirilecektir. Toplam 36 hafta sürecek ve Ağustos 2023’te tamamlanacaktır. 

İleri Seviye Eğitimi ise Ekim 2023’te haftada bir akşam şeklinde yine 36 hafta olarak planlanmıştır. 

Uzmanlık Seviyesi Ekim 2024 itibarıyla, yine 36 hafta şeklindedir.

Toplam eğitim sürecimiz 3 dönemdir (Temel – İleri ve Uzmanlık Seviyesi).

Temel ve İleri Seviyeyi tamamladığınızda, bir doğum haritasını tamamen yorumluyor olacaksınız ki özellikle Vedik Astroloji’de haritayı eksiksiz yorumlayabilmek en önemli noktadır. Kişilik özellikleri, yetenekler, hayat amacı, kariyer- ilişki/evlilik, çocuk, maddi başarı  potansiyelleri, karma ve ödüllerimizi yorumlama gibi noktaları içerir. Çok önemlidir, çünkü iyi öngörü yapabilmek için doğum haritamızdaki potansiyelleri, güç dengesini çok iyi algılamamız gerekir. En olumlu görünen Dasha ve transitlerde bile – haritamızın izin verdiği oranda başarı sağlayabiliriz. Ya da tam tersi, eğer haritamız güçlüyse, en zor Dasha – transit dönemlerinde bile ciddi oranda korunaklıyızdır. 

 3. Dönem Uzmanlık Seviyesinde de öngörü yapmayı (Dashalar – Vimshottari ve Jaimini), Gocharas – Transitler, Ashthakavarga, Varshaphal (Solar return), Rektifikasyon (doğum saati netleştirme), Prashna – Soru astrolojisi, Remedies – gezegen ve harita şifalandırma, İlişkiler Astrolojisi (Synastry) gibi konuları öğreniyor olacağız. Bu seviye de tamamlandıktan sonra,  bir Vedik Astrolog (Jyotishi) olmak için tüm alt yapıya, bol bol pratiğe kavuşmus olacaksınız. ?

Tüm üç dönemi kapsayan detay müfredatı Temmuz ayında detaylı olarak yayınlıyor olacağım. 

3 dönem tamamlandıktan sonra, seçmeli olarak, Mundane Astroloji (ülkeler astrolojisi),  Astrokartografi ve diğer uzmanlık konularıyla ilgili dönem dönem açılacak olan derslere  de katılabiliriniz. 

KAYIT SÜRECİ 

Yeni dönem Temel Seviye Eğitimi için kayıtlar Eylül 2022’de açılıyor olacak. Ancak kesin kayıt düşünüyorsanız, şimdiden doğum bilgilerinizi ve size ulaşabileceğim bir telefon numarasını info@dharmavedas.com mail adresine gönderebiliriniz. Kayıtlar açıldığında sizi tanışmak için şahsen arayıp, doğum haritanızın Vedik Astroloji öğretisine uygunluğuna göre kayıtlarınızı gerçekleştiriyor olacağım. 

Önemli Not: Kontenjan sınırlı olduğu ve yılda sadece bir kez Temel Seviye sınıfı açtığım için eğer Jyotish öğrenmeye gönüllüyseniz, başvurularınızı mümkün olduğunca son ana bırakmadan yapmanızı tavsiye ederim. Geçtiğimiz dönemlerde kontenjan doluluğundan dolayı üzülerek birçok değerli öğrenciyi kabul edemediğim oldu…

EĞİTİM ÜCRETİ

Erken Kayıt Fırsatı:

2023 Ocak ayında başlayacak 36 haftalık Temel Seviye eğitim programı 30 Eylül 2022’ye kadar gerçekleştireceğiniz kesin kayıtlarda, erken kayıt indirimiyle toplam 5670 TL’dir. Bu miktarı 9 aylık taksit şeklinde ayda 630 TL olarak ödeyebilirsiniz. İlk taksidi, kaydınızı kesinleştirmek adına, kayıt esnasında alıyoruz.

1 Ekim 2022 itibarıyla gerçekleştirilecek kayıtlarda 36 haftalık program, toplam 7650 TL olacaktır. Yine bu miktarı, ilk taksit ödemesi kayıt esnasında ödenmek üzere 9 aylık taksit şeklinde ayda 850 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen miktarlara KDV dahildir. Tüm taksit ödemelerini, sizlerle kayıt esnasında paylaşacağımız hesap numarasına banka havalesi şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

NEDEN ZOOM?

Tüm derslerimiz canlı, online,  Zoom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sizlerin sadece yazarak değil de, görüntülü ve sesli olarak katılabildiği Zoom ortamını seçmiş olmamın nedeni, derslerde birbirimizi görebilmemiz, canlı olarak soru sorabilmeniz, yerine göre örneklerde haritalarınızı rahatlıkla açabilmemiz, çok daha samimi bir ortamda olabilmemiz için. Tabi ki soruları dersin belli noktalarında, dersin akışını etkilemeyecek şekilde alıyorum. 😊

YA DERS KAÇIRIRSAM?

Sorun değil… Tüm derslerimiz kaydedilip ders bitimi itibarıyla 48 saat içersinde sizlerle paylaşılmaktadır. Kaçırdığınız dersleri rahatlıkla kayıttan takip edebilirsiniz. Hatta kayıtlar sistemde 9 ay boyunca kalmaya da devam edecek – hemen silinmeyecek. 

İRTİBAT

Kayıt başvurularınızı info@dharmavedas.com mail adresine yazarak gerçekleştirebiliriniz. Sizlere 48 saat içerisinde mailinizin ulaştığına ve  kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için ön listeye aldığımıza dair bildirim yapıyor olacağız. E-postanıza mutlaka tam doğum bilgilerinizi gün/ay/yıl, doğum yeri, doğum saati ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ekleyiniz. Kayıt süreci başladığında sizleri bizzat kendim arıyor olacağım. Sizleri tek tek tanımak benim için çok önemli. 😊

SERTİFİKA ALACAK MIYIZ?

Evet, kesinlikle ve alacağınız sertifikalar uluslararası onaylı 😊 İlk sertifikanızı ikinci dönem İleri Seviye tamamlandığında, ikinci sertifikanızı da üçüncü dönem Uzmanlık Seviyesi tamamlandığında alıyor olacaksınız. 

İlk sertifikanız ‘Advanced Vedic Astrology – Jyotisha Pragya’ harita analizi yapabilen bir Vedik Astrolog olduğunuzu, ikinci sertifikanız ‘Master Jyotishi’ ile ise öngörü dahil tam bir Vedik Astrolog olduğunuzu belgeliyor olacak.